Gipszkarton – A pénztárcabarát építőanyag
Az elmúlt évtizedekben a gipszkarton, vagy más néven szárazvakolat a modern házépítés és lakásfelújítás egyik legnépszerűbb alapanyagává vált. A gipszkarton számos előnyének köszönhetően igazán sokféleképpen, illetve gazdaságosan alkalmazható építőanyag. Legyen szó belterek, válaszfalak kialakításáról, a gipszkarton megállja a helyét. Korábbi cikkünkben már beszéltünk a gipszkarton tulajdonságairól és arról, hogy a felhasználás szerint milyen típusú profilok léteznek. Ezt a cikket elolvashatod ide kattintva. (https://www.pillerepker.hu/blog/takarekos-epitkezes-gipszkartonnal-igen-lehetseges) Ebben a cikkben pedig bemutatjuk a gipszkarton egyes fajtáit, és hogy miért jó használni ezeket a szuper építőanyagokat!
Az egyik legpraktikusabb építőanyag
A gipszkarton egy praktikus száraz építési technológia, környezetbarát, gyors és kevesebb szeméttel jár! Könnyen festhető, tapétázható vagy más módon felületkezelhető anyag. Nézzük meg, milyen típusai és felhasználási területei vannak az egyes gipszkartonoknak.
1. Normál gipszkarton
Kompakt kivitelezése miatt általános beltéri használatra ajánlott. Például válaszfalak, előtétfalak és álmennyezetek át-és kialakításához alkalmas. Ideális megoldás olyan helyiségekben, ahol nincs magas páratartalom vagy speciális tűzvédelmi követelmény. Könnyen felismerhető törtfehér csomagolásáról.
Tipp: Ha a nappali álmennyezet kialakításához szeretnél gipszkartont használni, ajánljuk az UD és CD profiljainkat, melyek közül az előbbi a gipszkarton álmennyezet vázszerkezete, míg az utóbbi a tartóbordája.
2. Tűzgátló gipszkarton
A tűzgátló gipszkarton a normál gipszkartonhoz hasonlóan csak olyan, száraz helyiségekben használható, melyekben a relatív páratartalom nem haladja meg a 70%-ot. A gipszkarton tűzálló tulajdonságai segítik az épület biztonságát és a tűzterjedés megelőzését. Az ilyen típusú gipszkartonokat a tűzvédelmi előírásoknak megfelelően használják, például tetőtér beépítésekor.
Tipp: Fal burkolásához ajánljuk UW és CW típusú kiváló gipszkarton profiljainkat!
3. Nedvességálló vagy impregnált gipszkarton
Az impregnált gipszkarton speciálisan impregnált külső kartonréteggel rendelkező gipszkarton, ami lehetővé teszi a nedvességálló képességet. Az impregnálás jeleként zöld színű felülettel rendelkeznek. 70%-nál magasabb páratartalmú helységben ajánljunk az impregnált gipszkartonok használatát. Ilyen helyiségek például a fürdőszoba, konyha, mosdók és mosókonyhák.
4. Szálerősített gipszkarton
A Rigips ENERGOBOARD® gipszkarton egy innovatív, környezettudatos gyártási technológiával készült termék, amely ideális válaszfalak, álmennyezetek és más szerelt szerkezetek építéséhez. Alkalmazásával csökkenthetjük a környezeti terhelést, mivel gyártása során kisebb mértékű CO2 kibocsátás keletkezik, mint a hasonló teljesítményű RB gipszkartonok esetében.
A Rigips ENERGOBOARD® gipszkarton kiemelkedő tulajdonságai:
• Kivitelezőbarát kialakítás: optimális tömeg és teljesítmény arány,
• Ergonomikus használat: hozzájárul az ideális munkakörülmények megteremtéséhez, maximálisan figyelembe véve az emberi igényeket,
• Minősített rendszertermék,
• Üvegszállal megerősített gipszmag,
• Hazai gyártás,
• Könnyű csavarozhatóság és vághatóság,
• Környezettudatos megoldás.
A Pillér Épker széles gipszkarton választékkal vár Téged és szakértő munkatársaink segítséget nyújtanak a gipszkartonok és profilok kiválasztásához!